Gayrimenkul Değerleme Uzmanı İzmir

Gayrimenkul Değerleme Uzmanı İzmir, İzmir Gayrimenkul Değerleme Uzmanı, İzmir Gayrimenkul Değerleme, Gayrimenkul Değerleme İzmir, İzmir Gayrimenkul Uzmanı, Gayrimenkul Uzmanı İzmir

Gayrimenkul değerleme uzmanı İzmir bölgesinde arayışlarınız için hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Şirketimiz bünyesinde, tecrübe belgesi sahibi Gayrimenkul değerleme uzmanı tarafından taşınmazlarınızın değerlemesi yapılmaktadır.

Bu anlamda alanında uzman, uzun yıllardır gayrimenkul sektörü içerisinde yer almış ve ilgili sertifikalara sahip uzmanlarımız ile İzmir’ de şimdiye kadar sayısız taşınmazın değerini belirledik.

Gayrimenkul Değerlemesi Nedir?

Günümüzde sıklıkla talep edilen gayrimenkul değerleme nedir?

Gayrimenkul değerleme, bir gayrimenkulün, gayrimenkul projesinin veya buna bağlı hak ve faydaların geçerli ve belirli bir tarihteki tahmini değerinin bağımsız ve tarafsız olarak, halk arasında emlak değerleme uzmanı olarak da bilinen yetkin kişiler tarafından değer takdirinin gerçekleştirilmesi olarak tanımlanabilir.

Gayrimenkullerde fiyat artışı olabileceği gibi piyasa şartları gereğinde çeşitli düşüşler ve değer kayıpları da meydana gelebilmektedir. Bu anlamda söz konusu değerlendirmede doğru tespit önem arz etmektedir. Bizler de profesyonel gayrimenkul değerleme uzmanlarımız ile bu işlemleri, doğru, hataya mahal vermeden gerçekleştirmekte ve kurum araştırmaları ile raporlamaktayız.

Söz konusu raporlamada taşınmazın değerini etkileyen tüm faktörleri analiz ederek, doğru ve piyasaya uygun raporlar ortaya koymaktayız. Taşınmazın değer tespitinde  imar durumu, tapu bilgileri, bölge analizi, konum analizi, benzer taşınmazlara göre durumu gibi pek çok parametreyi göz önüne alarak bir değerlendirme yapmaktayız.

Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Kimdir?

Gayrimenkul değerleme uzmanı, bir gayrimenkulün, gayrimenkul projesinin veya bir gayrimenkule bağlı hak ve faydaların değer tespit işlemini yapan. Konut, arsa ve bina gibi taşınmazların değerini bağımsız ve tarafsız olarak tespit eden kişilerdir.

 

Şirketimiz bünyesinde gayrimenkul değerleme uzmanlığı hizmeti veren ekiplerimiz, ilgili kurumların dört yıllık lisans bölümlerinden mezun, SPK tarafından lisanslandırılarak değerleme uzmanı unvanını almaya hak kazanmış kişilerdir.

Gayrimenkul Değerlemeyi Nasıl Gerçekleştiriyoruz?

Gayrimenkul değerleme süreci içerisinde gayrimenkul değerleme uzmanı İzmir bölgesinde arayışlarınız için gerçekleştirdiğimiz işlemler sırası ile basitçe şu şekilde ifade edilebilir;

 1. Öncelikle uzmanlarımız tapu ve belediyede söz konusu gayrimenkule ait tüm detayları araştırmaktadır. Bunlar ipotek olup olmaması, gayrimenkulün yerinin doğru beyanı gibi konuları kapsamaktadır.
 2. Ardından gayrimenkul değerleme uzmanlarımızın, taşınmazı yerinde görmek üzere bir ziyaret gerçekleştirir ve belediye bilgileri ile uygun olup olmadığını tespit eder, rapora koymak üzere resimler çeker, notlar alır.
 3. Söz konusu bölgede mevcut gayrimenkuller ile ilgili olarak araştırma yapan uzmanlarımız gerekli bilgileri toplayarak not alır.
 4. Kendine özgü şekilde gayrimenkul değerleme uzmanlığı hesaplamaişlemlerini gerçekleştirir ve ardından tüm bunları bir dosya olarak rapor haline getirir.

Bu şekilde gayrimenkulün değerlemesi gerçekleştirilir ve uzmanlarımız raporları ilgili kişilere teslim ederek hizmeti sonlandırır.

Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Olarak Sunduğumuz Hizmetler

Kurumumuz İzmir ve ilçelerinde hizmet verirken, gayrimenkul değerleme izmir

arayışınız kapsamında değerleme ile ilgili pek çok hizmeti de sunmaktadır. Bu anlamda kurumumuzun sunduğu hizmetlerden bahsedecek olur isek;

 1. Taşınmazların teknik incelemeleri sonucu, uzmanlarımız tarafından değerleme raporları uygun formatlarda oluşturulmaktadır.
 2. Söz konusu taşınmazların resmi kayıtlara uygun olup olmadığının araştırması uzmanlarımız tarafından teknik raporlar olarak uygun formatlar halinde hazırlanmaktadır.
 3. Taşınmazın kendi kulvarındaki fiyat aralığının belirlenmesi için bölgede ve piyasa içerisinde fiyat araştırmaları gerçekleştirilmektedir.
 4. Şerefiyelendirme çalışmaları gerçekleştirmekte ve toplu taşınmazların değerine göre oranları tanımlanmaktadır.
 5. Taşınmazların piyasa durumuna, konumuna vb. özelliklerine göre kira bedeli tespiti gerçekleştirilmektedir.
 6. Yatırımcı olan müşterilerimizin talep ettiği hizmetler doğrultusunda gayrimenkuller ile ilgili risk analizleri uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir.
 7. İnşaat seviye tespiti ve proje geliştirme hizmetleri sunulmaktadır.
 8. Gayrimenkul ve imar ile ilgili olarak imar mevzuatı danışmanlığı ve gayrimenkul mevzuatı danışmanlığı hizmetleri sunmaktayız.
 9. Kentsel dönüşüm danışmanlığı yine gayrimenkul değerleme danışmanlarımız tarafından sunulmaktadır.

Tüm hizmetlerimize bakıldığında gayrimenkul değerleme uzmanı İzmir bölgesinde en detaylı ve geniş kapsamlı hizmeti sunduğumuzdan bahsedebiliriz.

Paylaş:

Şimdi Keşfedin!

Blog

Kentsel Dönüşüm ve Arsa Payı

Kentsel Dönüşüm ve Arsa Payı Kentsel dönüşüm, genellikle kamu ve özel sektör işbirliğiyle, yapıların yeniden şekillendirilerek, şehirlerin daha yaşanabilir hale getirilmesini amaçlar. Yapıların ömrünü tamamlaması,

Gayrimenkul Değerleme Uzmanı İzmir, İzmir Gayrimenkul Değerleme Uzmanı, İzmir Gayrimenkul Değerleme, Gayrimenkul Değerleme İzmir, İzmir Gayrimenkul Uzmanı, Gayrimenkul Uzmanı İzmir
Blog

Gayrimenkul Değerleme Uzmanı İzmir

Gayrimenkul değerleme uzmanı İzmir bölgesinde arayışlarınız için hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Şirketimiz bünyesinde, tecrübe belgesi sahibi Gayrimenkul değerleme uzmanı tarafından taşınmazlarınızın değerlemesi yapılmaktadır. Bu anlamda alanında uzman,